Kaip pasirinkti dažus

 

Kaip pasirinkti tinkamus dažus? 

 

Pirmiausia dažai parenkami pagal patalpos paskirtį. Ką dažysite – miegamąjį, svetainę, virtuvę, koridorių ar vonios kambarį? Nuo patalpos paskirties priklauso, kokio atsparumo dažus rinktis.

 

Svetainėje ir miegamajame patariame rinktis švelnius ir matines sienų spalvas, kurios suteiks patalpai šiltumo ir jaukumo. Kadangi šiuose kambariuose mažesnė tikimybė sutepti sienas. Nereikia itin didelio atsparumo dažų, rekomenduojame rinktis matinius arba visiškai matinius dažus.   

 

Sutepti koridoriaus sienas tikimybė yra didesnė – iš lauko nešvarumus ir purvą atneša šeimos nariai ir augintiniai. Taigi šias sienas rekomenduojame dažyti plovimui atspariais pusiau matiniais arba pusiau blizgiais dažais.

 

Vaikų kambario sienos, ypač, kai vaikai dar maži,  yra dažnai sutepamos ir jas reikia dažnai valyti, tad šio kambario sienoms dažyti geriausiai tinka vidutiniškai blizgūs, plovimui atsparūs dažai.  

 

Virtuvės sienos dažnai apsitaško aliejumi  bei riebalais. Kad  virtuvės valymas būtų lengvas, rekomenduojame rinktis plovimui ir buitinei chemijai atsparius dažus. Virtuvės sienoms tinka aukštesnio blizgesio dažai, geriausia rinktis būtent šioms patalpoms skirtus dažus.

 

Vonios kambariuose, pirtyse ar prausyklose dėl šiltos ir nuolat drėgnos aplinkos susidaro puikios sąlygos mikrobams, pelėsiui ar grybeliui veistis.  Drėgnose patalpose patariama naudoti specialius,  drėgmei atsparius ir paviršių nuo pelėsio apsaugančius dažus. 

 

Auksinė taisyklė – kuo blizgesniais dažais yra nudažytas paviršius, tuo mažiau ant jo matosi nešvarumai ir jį lengviau valyti. Matinis, neblizgus paviršius yra malonesnis akiai ir sukuria jaukesnę aplinką, tačiau toks paviršius yra sunkiau valomas.

  

Luboms skirti dažai paprastai būna visiškai matiniai ir baltos spalvos. Nes lubas valome retai.  Visiškai matiniai dažai paslepia paviršiaus defektus, o balta spalva patalpai suteikia erdvumo ir atspindi šviesą.

 

Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį ?

 

Atidžiai perskaitykite ant dažų pakuotės surašytą informaciją. Šiuolaikiniai dažai turėtų būti nekenksmingi tiek dažytojui, tiek toje patalpoje gyvenantiems žmonėms. Aukštos kokybės dažai paprastai ženklinami ekologiniais ženklais.