Spalvos ir idėjos

Spalvos ir idėjos  – tai du pagrindiniai elementai kuriant savo aplinką. Idėjų galite pasisemti iš gamtos, knygų ar žurnalų, o kaip išsirinkti spalvas?

  

Spalvų paletė (dar kitaip vadinama spalvynu)  – tai spalvų (jų atspalvių) rinkinys, padedantis Jums išsirinkti tinkamiausią spalvą ar jų derinius iš tikrai didelės pasiūlos.

 

spalvos-ir-dejos-spalvu-palete

 

Kadangi ne visi atspalviai, tinkami naudoti viduje, yra tinkami išorės darbams – nėra atsparūs UV saulės spinduliams, spalvų paletės sugrupuojamos pagal dažomo paviršiaus specifiką: pavyzdžiui, gali būti rinkinys skirtas dažyti vidaus, lauko, medžio, metalo ar kt. paviršiams. Spalvų rinkiniai pateikiami įvairiomis formomis; parduotuvėje galite rasti spalvų pavyzdžių išspausdintų ant popieriaus, rinkinių nudažytų ant nedidelių medinių lentelių, metalinių plokštelių, spalvas taip pat galite rinktis ir neišeidami iš namų – naudodami informacines technologijas (*kompiuterius).

 

spalvu-palete-apsvietimas

 

Rinkdamiesi spalvas iš spalvų paletės, atkreipkite dėmesį, kad spalva pateikiama mažame plote (ant nedidelės popieriaus ar audinio skiautelės) vizualiai gali nežymiai skirtis nuo spalvos, nudažytos ant didelio ploto; *renkantis spalvas kompiuterio ekrane – jos atvaizduojamos tiek tiksliai, kiek tai gali Jūsų technikos parametrai.  Taip pat spalvos intensyvumui įtakos gali turėti pagrindo medžiaga, struktūra, aplinka, apšvietimas ir oro sąlygos.

 

Jeigu abejojate dėl spalvos tinkamumo, rekomenduojama pirkti nedidelį kiekį dažų ir atlikti bandomąjį dažymą.

 

Kaip išsirinkti tinkamą spalvą skaitykite skiltyje Spalvų derinimas, spalvų palečių ieškokite skiltyje Spalvų paletės, o idėjų rasite skiltyje Idėjos.