Drėgnų patalpų dažymas

Drėgnų patalpų (virtuvės, vonios, koridoriaus ar pirčių) dažymas.

Labai svarbu, kad drėgnose patalpose būtų naudojami specialiai tokioms patalpoms skirti produktai: drėgmės izoliatoriai, drėgmei atsparūs glaistai ir dažai. Drėgmei atsparios dažymo priemonės turi antipelėsinių priedų, jos yra stipresnės už įprastus dažus, jas galima intensyviai plauti ar net trinti šepečiu.

Įsikuriant vonios kambarį arba darant kapitalinį remontą, labai svarbu nuo drėgmės apsaugoti pagrindines konstrukcijas. Tinkuotus arba gipso kartono paviršius rekomenduojama apdoroti drėgmę izoliuojančiais produktais. Tokiu būdu drėgmė nesiskverbs giliau.

Darbus pradedame nuo paviršiaus glaistymo, kaip jau minėta, naudokite drėgmei atsparų glaistą. Po to denkite drėgmei atspariais gruntiniais dažais, tam puikiai tinka Vivacolor Interior Primer gruntas. Perdažomus kampus ir jungiamąsias vietas užpildykite drėgmei atspariu dažomu hermetiku. Paprastas sanitarinis silikonas yra atsparus drėgmei, tačiau jo negalima dažyti.

Po šio žingsnio galima dažyti paviršius. Dušo kabinose, pirties patalpose ir vonios kambariuose naudokite tik drėgmei atsparius dažus. Šie dažai yra blizgesni, juos lengva valyti, nesugeria nešvarumų, yra tvirtos struktūros, todėl juos galima intensyviai plauti. Drėgnose patalpose tam skirtais dažais dažykite tiek sienas, tiek lubas.

Virtuvės patalpa kiek skiriasi nuo vonios ar pirties patalpų. Bet virtuvėje (pavyzdžiui, už kriauklės ar viryklės) naudokite būtent šioms patalpoms skirtus dažus. Rekomenduojame naudoti plaunamus dažus Vivacolor Interior Kitchen.

Kai paviršiai nudažyti ir kriauklės pritvirtintos, jungiamąją vietą tarp sienos ir kriauklės reikia užpildyti drėgmei atspariu sanitariniu silikonu, kuris saugo nuo vandens pratekėjimo pro plyšius ant baldų.

Jeigu norite atnaujinti vonios ar virtuvės kambarius, svarbu perdažomus paviršius kruopščiai nuvalyti specialiomis valymo priemonėmis.  Kai pirminis paviršius nuplautas, galite drąsiai atlikti pataisymus glaistu, pašlifuoti ir perdažyti paviršių.