Kaip dažyti baldus

Kaip dažyti baldus?

Baldų dažymui dažniausiai naudojamas teptukas. Vandens pagrindo  dažams rekomenduojame naudoti teptuką su sintetiniais šereliais. Lygius paviršius: kambario ar spintos duris patogu dažyti trumpo plauko voleliu.

Kad paviršius būtų tolygus, labai svarbu tinkamai jį paruošti dažymui: pašalinti senus dažus, nelygumus užglaistyti  ir nušlifuoti.

Taigi, įdėmiai apžiūrėkite dažomą paviršių. Jeigu jis tvarkingas, nėra dažų atplaišų, tuomet jį lengvai pašlifuokite. Naudokite 200 - 240 - to numerio  šlifavimo popierių. Jeigu paviršius pasenęs, senus dažus nušlifuokite šiurkščiu švitriniu popieriumi  100, 80 ar 60 - to numerio  arba naudokite orapūtę. Galima naudoti ir cheminius dažų nuemėjus, tačiau su jais būkite itin atsargūs.  Pašalinus senus dažus, pašlifuokite paviršių smulkesniu švitriniu popieriumi, kad jis būtų lygus.

Jeigu balduose yra skylių ar kitokių defektų, prieš dažymą juos reikia sutvarkyti. Nelygumus užglaistykite Vivacolor Snickeri glaistu. Kad glaistas geriau laikytųsi,  prieš tai paviršių reikia nugruntuoti tais pačiais praskiestais baldų dažais arba dėti specialų gruntą.

Glaistydami atsargiai įspauskite glaistą į plyšį. Smulkios konsistencijos glaistai linkę trauktis – kuo gilesnė skylė, tuo labiau susitraukia glaistas. Esant gilesniam plyšiui, tepkite kelis glaisto sluoksnius. Po kiekvieno glaisto sluoksnio paviršių pašlifuokite ir nuvalykite dulkes.

Prieš dažymą, dažus kruopščiai išmaišykite. Tik išplakti dažų indelio nepakanka. Jei dažote voleliu, dažus išpilkite į dažymo vonelę. Jei dažote  teptuku, galite dažus imti tiesiai iš dažų pakuotės.  Stebėkite, kad dažant į dažų indą nepakliūtų nešvarumų.

Kitas žingsnis - dažymas. Pirma nudažykite sunkiai prieinamas vietas. Dažant teptuku, užtepkite dažus ant paviršiaus ir juos išlyginkite, braukdami teptuką viena kryptimi. Kampus ir briaunas dažykite pusiau sausu teptuku, taip išvengsite dažų nuvarvėjimo.

Po pirmo sluoksnio, palikite dažus išdžiūti mažiausiai 2-3 valandoms. Dažymo pertraukos metu įsukite teptuką į plėvelę, dažymo vonelę uždenkite plėvele.

Pirmam sluoksniui išdžiūvus, paviršių pašlifuokite.  Pradėjus šlifuoti dar nenudžiūvusius dažus, kyla grėsmė, kad dažai lips ir velsis.  Kuo dažų sluoksnis bus tvirtesnis, tuo lengviau ir saugiau bus šlifuoti. Po kiekvieno naujo dažų sluoksnio šlifavimui naudokite 200 arba 220 – to numerio šlifavimo popierių. Po šlifavimo nuvalykite dulkes ir padenkite paviršių nauju dažų sluoksniu tokiu pačiu principu, kaip buvo minėta anksčiau.

Jeigu po dažymo kažkurioje vietoje nutekėjo dažų ar atsirado dažymo defektų, taisomą vietą pašlifuokite ir tuomet švelniai patapšnokite tą vietą dažais.

glaistykle_2k

Heading h2

Heading h3

  • List
  • List item