Kaip dažyti lubas

Kaip dažyti lubas?

Lubų dažymui naudokite platų ir ilgais šereliais volelį . Volelio šereliai turėtų būti ne mažesnio kaip  22 mm ilgio. Toks volelis ne tik daug sugers dažų, taip pat gausiai juos paskleis ant paviršiaus.

Lubų kraštų dažymui naudokite mažesnį, maždaug 10 cm pločio volelį, o lubų pagrindinio paviršiaus dažymui platų - 25 cm pločio volelį. Naudokite  prailginimo rankeną ir apsauginius akinius, kad į akis nepatektų dažų. 

Kai lubos nuglaistytos, nušlifuotos ir nuo jų pašalintos šlifavimo dulkės, imamės kitų darbų. Pirmiausia, lubas reikia padengti vienu sluoksniu gruntinių dažų, o tada dviem sluoksniais lubų dažų.

Lubų dažai dažniausiai būna visiškai matiniai ir balti. Ant visiškai matinio paviršiaus klaidos matosi žymiai mažiau, nei ant blizgaus paviršiaus.  Balta lubų spalva yra populiariausia, nes baltai nudažytos lubos atrodo aukštesnės ir suteikia patalpai erdvumo įspūdį. Šviesus paviršius kambaryje atspindi daugiau šviesos ir kambarys atrodo šviesesnis.

Lubų dažymas pradedamas nuo kampų dažymo, tam naudojamas mažesnis volelis. Po to visą paviršių dažome 25 cm pločio voleliu. Reikia naudoti pakankamą dažų kiekį. Kad paviršius būtų vienodas, iš karto dažome visas lubas.

Lubos yra dažomos šviesos kritimo kryptimi, t.y nuo lango. Kartais langai būna keliose sienose, tokiu atveju reikėtų atsižvelgti į kambario geometriją. Visada žymiai patogiau dažyti mažesnį plotą. Jeigu patalpa stačiakampė, paviršių reikėtų dažyti skersai, tokiu būdu dažai darbui įpusėjus nespės nudžiūti.

Geriausią rezultatą pasieksite naudodamiesi šia technika: pirma, dažai užtepami ant paviršiaus, maždaug dviejų volelių plotyje, per visą lubų ilgį. Visas šis paviršius yra dažomas viena kryptimi. Tada viskas vėl kartojama nuo pradžių, dažai užtepami ant paviršiaus maždaug 2 volelių plotyje ir braukiami viena kryptimi. Svarbu išlaikyti taip vadinamus „šlapius kraštus“,  tai yra, kad pirmas dažų juostos  kraštas neišdžiūtų kol nesusilies su kitu.

Dažant lubas, atsiranda grėsmė, kad lubos bus dryžuotos arba dėmėtos.  Visą lubų plotą reikia dažyti vienu metu ir  naudoti pakankamą dažų kiekį. 

Jeigu laikui bėgant kampuose atsiranda įtrūkimai, tokiu atveju į kampą galima užtepti naują akrililnį hermetiką  ir tais pačiais lubų dažais atsargiai padažyti tik tą vietą.