Kaip dažyti medinį fasadą

Pagrindinė priežastis dėl kurios dažome fasadą, paprastai yra jo išvaizda -  juk visi norime gyventi gražiuose namuose. Fasadai yra dažomi ir tam, kad namas būtų apsaugotas nuo besikeičiančių oro sąlygų. Aišku, kad visada norime, jog fasado dažai daug metų išliktų nepakitę ir gražūs, žinoma, tokie darbai reikalauja kruopštumo ir užima nemažai laiko.

Kaip pasirinkti tinkamas priemones medinio fasado dažymui?

Prieš dažydami, kruopščiai išmaišykite dažus. Kad būtų lengviau dažyti, galite supilti dažus iš gamyklinės taros į mažesnę talpą.

Jei lentos yra pjautinės, rekomenduojama dažyti teptuku, nes taip dažai lengviau patenka į plyšius ir po medienos plaušais. Fasado dažymui skirti teptukai yra platūs ir stori, todėl jais galima užtepti didelį dažų kiekį. Kad darbas vyktų sparčiau, dažus galite užnešti voleliu, o iškart po to – išlyginkite teptuku. Pasirūpinkite, kad dažai gerai įsiskverbtų į medį ir visos įdubos, įtrūkiai bei tarpai tarp lentų būtų padengti dažais.

Kaip tinkamai atlikti medinio fasado dažymo darbus?

Fasadas dažomas po 2 - 3 lentas, per visą lentų ilgį, kad nesimatytų dažų perėjimo linijų.

Pirmiausia reikėtų nudažyti fasado lentas, tada galima dažyti kampines lentas bei langų ir durų apvadus. Dažydami kampines lentas ir apvadus, saugokite, kad dažai neužtikštų ant jau nudažytos sienos. Čia Jums padės kartono lakštas, glaistyklė arba bet kokia standesnė lentelė. Jei vis tik ant sienos užtiško dažų, nedelsiant juos nuvalykite ir, jei reikia, uždažykite atsiradusiais dėmes sienų dažais.  

Jei planuojate darbą pratęsti kitą dieną, teptuką po dažymo švariai išplaukite ar įmerkite į vandenį. Taip pat galite įsukti į plastikinį maišelį ir sandariai uždaryti. Jei indelyje liko dažų, jį sandariai uždarykite, kad dažai neišdžiūtų.

Atminkite, kad tikrą fasado atspalvį, pamatysite tik dažams pilnai išdžiūvus.

Nuolat stebėkite nudažytos sienos paviršių, kad, prireikus, spėtumėte laiku jį paremontuoti. Pietinę ir vakarinę sienas gali tekti tvarkyti dažniau nei kitas sienas, nes jos yra atgręžtos į saulę, tad patiria didesnį saulės spindulių poveikį. Medinis fasadas dažytas pilnai dengiančiais dažais yra ilgaamžiškesnis lyginant su dengtu pusiau skaidriomis priemonėmis.