Kaip dažyti sienas

Kaip dažyti sienas?

Sienų dažymo formulė: vienas sluoksnis grunto ir du sluoksniai apdailos dažų. Prieš pradedant dažymo darbus, uždenkite tas patalpos vietas, kurias būtina apsaugoti: grindis, lubų pakraščius, grindjuostes ir palanges.

Dažant sienas, tarp sienų ir lubų palikite nedidelį tarpą, kurį apklijuokite apsaugine lipnia juosta. Juosta padės išgauti tvarkingą  lubų ir sienų liniją. Taip pat kruopščiai apklijuokite ir vietas aplink langus. Kampai tarp langų rėmų ir palangių  yra užpildomi akriliniu hermetiku. Ant lango rėmo prie akrilinio hermetiko yra užklijuojama apsauginė juostelė.

Galime pradėti dažymą.  Prieš dažymą, dažus gerai išmaišykite.

10 cm volelis tinkamas kampų dažymui, 25 cm volelis - sienų dažymui. Jeigu naudojate naują volelį, prieš pradėdami dirbti, būtinai jį perplaukite vandeniu -  pašalinsite gamyklinį pūką.

Mažesniu voleliu nudažykite sunkiai pasiekiamas vietas, grindų pakraščius ir vidinius kampus. Dėl dažymo ypatumų, vidiniai kampai dažnai persišviečia, tad šias vietas reikia dažyti atidžiau. Nudažius sunkiai pasiekiamas vietas, nedelsdami dažykite visą paviršių. Taip anksčiau nudažyti kampai nespės išdžiūti ir neatsiras taip vadinamas „paveikslo rėmo“ efektas – kampai neišsiskirs iš bendro vaizdo. 

Dažant visą sieną, įmerkite volelį į dažus ir pavoliokite dažų vonelėje pirmyn- atgal. Įsidėmėkite, kad dažai neturi varvėti nuo volelio, bet jis taip pat neturėtų būti per daug sausas. Denkite ant sienos dažus, maždaug 2 volelių pločio ruožą . Užtepus dažus, palyginkite juos voleliu braukdami aukštyn - žemyn, nuo grindų iki lubų. Kai sluoksnis bus vientisas, dar kartą paviršių perbraukite voleliu: paskutinis potėpis turi būti atliekamas nuo viršaus į apačią. Nespauskite volelio, jis turi lengvai liesti paviršių.

Paprastai sienos dažomos 2 sluoksniais. Antrą sluoksnį denkite maždaug po 2-3 valandų. Tikroji dažų spalva išryškėja dažams pilnai išdžiuvus. Kol dažai visiškai nesutvirtėję, sienų netrinkite, neplaukite ir nelieskite. Antras sluoksnis dažomas taip pat kaip ir pirmasis.

Apsauginę lipnią juostą rekomenduojama nuplėšti iškart po dažymo. Juostele neprisilieskite prie dažytos sienos. Jeigu juostą ant sienos paliksite per ilgai, nulupant ją, kartu gali nusilupti ir dažai arba kraštas gali likti dantytas. Atlikdami taisymus, leiskite dažams pilnai išdžiūti, o tada taisomas vietas pašlifuokite ir patapšnokite dažais. Dažymo metu darant pertraukas volelių plauti nereikia, tiesiog susukite juos tvarkingai į plėvelę. Uždenkite ir dažų vonelę plėvele arba maišeliu.

Baigus darbus, darbo įrankius kruopščiai nuplaukite vandeniu. Jeigu naudojate kokybiškus įrankius, juos galėsite naudoti ir kitą kartą. Naudingas patarimas: užrašykite dažų kodą ant elektros lizdo rėmo vidinės pusės, tokiu būdu jo nepamiršite.