Kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Paruošiamuosius dažymo darbus reikėtų atlikti itin kruopščiai, nes nuo to priklausys medinio fasado ilgaamžiškumas ir išvaizda.

Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį atliekant paruošiamuosius darbus?

Atlikdami paruošiamuosius darbus, būtinai atkreipkite dėmesį į oro sąlygas ir paviršiaus būklę. Jeigu paviršius drėgnas, leiskite fasadui bent 2 – 3 dienas džiūti. Svarbu, kad dažymo metu nelytų, o baigus darbą per artimiausias 24 valandas temperatūra nenukristų žemiau nulio. Sekite orų prognozę!

Medis yra natūrali medžiaga, kurioje greitai pradeda daugintis įvairūs mikroorganizmai pvz. pelėsis ar grybeliai. Dėl šios priežasties naują, neapdorotą medieną, pirmiausia, reikėtų impregnuoti. Impregnantai pagaminti taip, kad juose esančios apsauginės priemonės ir biocidai kiek įmanoma giliau įsiskverbtų į medieną. Biocidai – tai medžiagos, užkertančios kelią pelėsio, grybelių ir kitų medienai kenksmingų mikroorganizmų dauginimuisi.

Kaip paruošti medinį fasadą dažymui?

Visą naujos medienos paviršių reikėtų apdoroti medienai skirtu impregnantu. Labai atidžiai impregnuokite detalių kraštus ir lentų galus, kad sumažintumėte drėgmės skverbimąsi.

Rekomenduojame pirmą kartą nudažyti lentas dar prieš kalant jas ant sienos. Taip užtikrintumėte, kad visas išorinis lentos paviršius bus padengtas dažais. Jei lentas pirmą kartą dažysite jau prikalus prie sienos, po kurio laiko gali išryškėti nenudažytos vietos, nes medinės lentos laikui bėgant traukiasi arba nežymiai pasislenka iš vietos.

Medinį fasadą rekomenduojama dažyti teptuku - taip dažai lengvai pateks į visus plyšius ir įsiskverbs į medienos pluoštą. Dažant voleliu, dažais padengiamos tik medienos atplaišos, nes volelis lengvai praslysta paviršiumi. Norėdami paspartinti darbus, galite naudoti mišrų metodą - nudažyti paviršių voleliu, o paskui perbraukti teptuku, kad dažai tvirčiau laikytųsi.

Padengę paviršių pirmuoju dažų sluoksniu, lentas galite prikalti prie sienos. Pritvirtinus lentas, vinių galvutes reikėtų nugruntuoti metalui skirtu antikoroziniu gruntu, kad laikui bėgant pro dažus neišlįstų rūdys ir nesugadintų nudažyto paviršiaus. Cinkuotus vinis taip pat reikėtų nugruntuoti.

Perdažant anksčiau dažytą fasadą, pirmiausia reikėtų įvertinti jo būklę.

Jei ilgainiui fasadas apaugo samanomis, pašalinkite jas mechaniškai, o vėliau pažeistą paviršių apdorokite antipelėsine priemone. Padenkite paviršių šia priemone ir palikite pusvalandžiui, o tadatrindami šepečiu nuskalaukite vandeniu.

Laikui bėgant, fasadas neabejotinai apsineš purvo ir nešvarumų sluoksniu, todėl prieš dažydami jį nuplaukite specialia šarmine valymo priemone, braukdami nuo apačios į viršų. Kruopščiai nušveistą fasadą nuskalaukite švariu vandeniu iš viršaus į apačią.

Leiskite fasadui išdžiūti. Kuo fasadas sausesnis, tuo geriau įsigers impregnantas ir tuo tvirčiau laikysis dažai.

Nuo nuplauto fasado pašalinkite visus prastai besilaikančius ar atsilupusius dažus. Tai padaryti galite specialiu gremžtuku arba metaliniu šepečiu.

Tinkamai nuvalytą, nugramdytą iki pat medienos ir dažais nepadengtą fasado paviršių reikia impregnuoti medienai skirtais antiseptikais. Impregnavus paviršių, vinių galvutes reikėtų uždažyti antikoroziniu metalo gruntu, kurie apsaugos nuo rūdijimo.

Baigus paruošiamuosius darbus, galima pradėti dažyti fasadą.