Kaip pasirinkti spalvas

Kaip pasirinkti spalvas ? Tas, kurios tiks Jūsų namams?

Yra daug  ir įvairių spalvų palečių. „Vivacolor“ ir „Tikkurila“ dažams mes rekomenduojame  „Tikkurila“ spalvų paletę. Atkreipkite dėmesį, kad parduotuvėse esantys spalvų pavyzdžiai maksimaliai atitinka dažyto paviršiaus spalvas. Monitoriaus ekrane matomos spalvos nėra tikslios. Kiekviena spalva turi savo unikalų kodą.

 „Tikkurila“ PAJUSK SPALVAS paletę sudaro 263 dizainerių parinkti atspalviai. Dažų atspalviai suskirstyti pagal tonus ir šiltus – šaltus atspalvius. Tai padeda susigaudyti tarp gausybės atspalvių.

PAJUSK SPALVAS paletės lapeliai yra pakankamai dideli, todėl Jums bus lengviau išsirinkti norimą atspalvį. FEELINGS paletėje rasite keturis tarpusavyje derančius atspalvius. Viena pagrindinė spalva ir trys papildomos, padedančios suderinti sienų spalvą su užuolaidų, baldų ir kitų aksesuarų atspalviais.

Dažų atspalvius geriausiai rinktis dienos šviesoje. Esant skirtingos rūšies apšvietimui, tas pats atspalvis gali atrodyti kitaip. Jeigu yra galimybė, pasiimkite paletę į namus ir pasižiūrėkite kaip spalva atrodo tose patalpose, kurias ruošiatės dažyti. Jeigu ruošiatės perdažyti sienas, siūlome baltą A3 formato popieriaus lapą su lipnia juostele prisiklijuoti prie sienos ir ant jo dėti spalvų paletę, taip išvengsite senos spalvos įtakos.

Norėdami būti tikri, atlikite bandomąjį dažymą. Iš karto pasirinkti norimą atspalvį yra sudėtinga. Bandomuosius dažymus atlieka net patyrę dizaineriai. Ant didesnio ploto atspalvis vizualiai atrodo intensyviau nei mažame paletės lapelyje. Jeigu renkantis dvejojate tarp šviesesnio ir tamsesnio  atspalvio, mes patariame rinktis šviesesnį.

Atspalviui įtakos turi ir dažų blizgumas. Kuo labiau matinis yra paviršius, tuo minkštesnis ir intymesnis mums atrodo vaizdas. Tuo tarpu blizgesni paviršiai atrodo švariau ir jų spalva intensyvesnė. Blizgumas turi įtakos ir paviršiaus valymui, daugiau apie tai kalbėsime kitame video filmuke „Kaip pasirinkti dažus“