Paviršiaus paruošimas dažymui

Paviršiaus paruošimas dažymui - kaip tinkamai pasiruošti?

Paviršiaus nelygumų ir defektų neįmanoma visiškai paslėpti po dažų sluoksniu. Siekiant gerų rezultatų, prieš dažymą, paviršius svarbu tinkamai paruošti.

Naujo gipso kartono paviršių glaistymą pradėkite nuo sujungimo siūlių ir savisriegių galvučių. Įsitikinkite, kad glaistyklė glaistant nekliūna už savisriegių galvučių. Glaistymui naudokite specialų glaistą.

Sujungimo vietos yra užpildomos glaistu, paviršius išlyginamas ir prie jo prispaudžiama siūlių armavimo juosta. Ant viršaus tepamas dar  vienas glaisto sluoksnis ir visas paviršius išlyginamas. Džiūstant, glaistas traukiasi, tad jam išdžiuvus, lengvai pašlifuojame ir uždedame dar vieną glaisto sluoksnį.

Glaistant didesnį plotą, naudojame platesnę 35-45 cm glaistyklę. Ant paviršiaus glaistas užtepamas vientisu,  plonu sluoksniu ir lengvais judesiais išlyginamas. Glaistant taikoma viena auksinė taisyklė – geriau keli ploni sluoksniai, nei vienas storas.

Remontas pradedamas senos dangos šalinimu ir plyšių bei įtrūkimų užtaisymu. Nuvalykite atsilupusių ar sutrūkinėjusių senų dažų likučius. Jeigu didelis paviršiaus plotas yra grublėtas ir nelygus, reikia daryti  ištisinį glaistymą. Dažai neužpildo skylių ar tarpų, o tik juos nudažo, tai visi nelygumai, kurie liko neužglaistyti, po dažais bus matomi. Jeigu kampuose yra plyšių, tai prieš dažymą juos reikia užpildyti dažomuoju akrilu.

Vienas glaisto sluoksnis džiūsta maždaug parą, po to visą glaistytą paviršių reikia dar kartą nušlifuoti. Tam naudojamas 150 (šimtas penkiasdešimto) numerio šlifavimo popierius. Patogesniam darbui šarnyrinį šlifavimo įrankį tvirtinkite ant prailginimo rankenos. Siekdami išgauti maksimaliai tolygų paviršių, šlifuokite kiekvieną kartą nuglaistę.

Po šlifavimo reikia pašalinti susidariusias dulkes ir visą paviršių gruntuoti.

Kam reikalingas gruntavimas ? Gruntiniai dažai gerai sukimba su paviršiumi, suformuoja tolygų ir vienodai įgeriantį pagrindą, sumažina viršutinio dažų sluoksnio sąnaudas. Gruntiniai  dažai Vivacolor Interior Primer  pasižymi labai geru sukibimu ir tinka tiek sausai, tiek drėgnai patalpai gruntuoti. 

Jeigu bus dažomas slidus ir kietas paviršius, pavyzdžiui: stiklas, plastikas, keraminės plytelės ar PVC danga, rekomenduojame naudoti specialių gruntą kuris gerai sukimba su minėtais paviršiais. Vivacolor alkidiniai gruntiniai dažai Special Primer  puikiai blokuoja suodžių, rūdžių, nikotino ir kitas dėmes.

Gruntavimas, kaip ir paprastas dažymas, pradedamas nuo kampų ir sunkiai pasiekiamų vietų. Tam yra naudojamas siauresnis volelis ilgais šereliais, kuriuo galima patogiai nudažyti vidinius kampus. Kai nudažysite kampus, paimkite didelį volelį ir gruntuokite visą sienų ir lubų  paviršių.   Gruntą dažykite lengvais judesiais per visą sieną , o maždaug kas 2 volelio pločius sulyginkite braukdami viena kryptimi.  

Po gruntavimo pasimatys glaistymo bei paviršiaus defektai, kuriuos iškart reikėtų pataisyti . Kai paviršiai nugruntuoti, kampai yra užpildomi dažomuoju akrilu. Sienos ir lubų, sienos ir sienos kampai, langų ir angokraščių kampai ir kita. Akrilo struktūra elastinga, o tai mažina įtrūkimų atsiradimo galimybes.

Kai sienų glaistymas ir gruntavimas baigtas, galime imtis jų dažymo.